Budapešto fotomuziejus/ Vengrijos architektūros muziejus

Metai: 2014
Paskirtis: muziejus
Projekto apimtis: Du skirtingų funkcijų muziejai su parodų salėmis, dirbtuvėmis, biblioteka, laboratorijomis, kavinėmis bei parduotuvėmis.
Komanda:  Agnė Motiejauskaitė, Donatas Pilka, Sandra Būgaitė
 

Didelės apimties konkursas su įvairios paskirties patalpomis pareikalavo plataus architektūros tipologijos išmanymo. Pastatai bei aikštė tarp jų buvo suplanuoti ryšyje su parku ir urbanistiniu kontekstu. Architektūriniai sprendiniai buvo pagrįsti simetrijos principu padedančiu muziejams atskleisti uždarų ir atvirų erdvių išsidėstymą vietovėje. Tūrine išraiška pastatai atveria vartus į parką, savo aukščiausiomis altitudėmis atgręžti vienas į kitą ir palengva žemėja, toldami nuo aikštės.

Dviejų sluoksnių pastato fasadai susideda iš  tamsinto stiklo ir perforuotų metalo plokščių, tokiu būdu suteikdami kuo daugiau natūralios dienos šviesos lankytojų erdvėms. Dominuojanti spalvų paletė eksterjere - žemės atspalviai, interjere – muziejams būdinga balta spalva su perforuoto metalo akcentais. 

Statiniai turi savo tvirtai parodomą pagrindinę funkciją, kuri išreikšta vidinių erdvių išsidėstymu. Įėjimai orientuoti iš pagrindinės, sujungiančios abu pastatus aikštės. 4 aukštai pasiekiami lankytojams, o požeminiame aukšte numatomi muziejų eksponatų archyvai.  Ekspozicijų erdvės planuojamos antrame ir trečiame aukštuose, o paskutiniajame – dirbtuvių patalpos.