Komercinis pastatas Klaipėdoje

Metai: 2014
Paskirtis: Svečių namai, komercinis pastatas
Projekto apimtis: trijų aukštų du tūriai  su mansarda ir požemine automobilių stovėjimo aikštele
Komanda: Agnė Motiejauskaitė, Karolina Čiuvalova, Kristina Busilaitė, Sandra Būgaitė

Projektas pasižymi lakoniškumu, aiškiu planavimu ir funkcijų atskyrimu. Tūriai įsilieja į kontekstą, o parinktos medžiagos neleidžia pastatui išsišokti krantinės išklotinėje. Erdvės aplink objektą skirtos žmonių srautams, atviros, turinčios ryšį su krantine.

Konkursiniame projekte svarbus dėmesys suteiktas senamiesčio architektūrai ir betarpiškai komunikacijai su krantine. Atsižvelgiant į kompozicines ašis projektuojami du tūriai. Pirmasis reaguoja į bendrą krantinės užstatymą –  skaidrios plokštumos atsiveria į vandenį, tuo tarpu antrasis atspindi senamiesčiui būdingą užstatymą ir orientuojamas išilgai Danės upės.

Objekto architektūra susideda iš 6 atskirų blokų – po 3 kiekviename tūryje. Laiptinės koncentruotos centrinėje pastato dalyje ir jungia pastatą į vientisą elementą. Abu tūriai dengiami šioje miesto dalyje vyraujančiu dvišlaičiu stogu, tokiu būdu priderinami prie aplinkos. Terasos ir balkonai orientuojami į upės pusę, kur atsiveria geriausios miesto perspektyvos.

Pagrindinė fasaduose naudojama medžiaga – plyta. Ji spalviškai derinama prie gretimo užstatymo, kombinuojami keli skirtingi raštai, ažūrinės plokštumos. Fasadus paįvairina vertikalūs mediniai elementai.